Konya Çıkışlı Mavi Yeşil Yolculuk (Ege Akdeniz) Turu

Konya Çıkışlı Mavi Yeşil Yolculuk (Ege Akdeniz) Turu

Konya Çıkışlı Mavi Yeşil Yolculuk “Ege-Akdeniz” Turu ( 5 Gece Konaklamalı 6 Gün )

Konya Çıkışlı Turlarla Muhteşem bir Ege Akdeniz serüvenine hazır olun! Sizi turkuaz suları, tarihi zenginlikleri ve eşsiz doğal güzellikleriyle büyüleyen bu bölgenin keşfedilmeyi bekleyen dünyasına götürüyor. Konya çıkışlı Ege Akdeniz Turu, konforlu ulaşım, konaklama imkanları ve uzman rehberlik hizmetleriyle unutulmaz bir tatil sunuyor.

 
Gece Yolculuğu

1.GÜN 

22:00 ‘ de, heyecanla 38 Travel önünde buluşarak Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Kusursuz bir gece yolculuğuyla birlikte, Antalya’nın büyüleyici atmosferine doğru ilerlemeye başlıyoruz.

*Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün Rafting Turu ile başlayacağından dolayı, konuklarımızın Rafting de giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. (Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste verilecektir. Rafting alanında soyunma kabinleri mevcuttur)

2.GÜN 

Köprülü Kanyon Rafting – Perge Antik Kenti– Kurşunlu Şelalesi – Antalya 

Sabah ilk durağımız dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon’a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7’den 70’e herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (Ekstra Öğle Yemeği Dahil). Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyondan ayrılıyor ve Perge Antik Kentine hareket ediyoruz. Perge Antik Kenti, bugün Antik Kent deyince ilk akla gelen yerlerden biridir. Perge, bir zamanlar Pamphylia (Pamfilya) bölgesinin başkentiydi. O muazzam başkentten kalan yapılar, göz alıcı arkeolojik buluntular, kentin dünü ve bugünü tarih severleri sarıp sarmalar. Arkeoloji ve tarih dolu bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin adresidir Perge. Perge gezimizin ardından, yeşillikler içinde kaybolan yolları takip ederek, huzur dolu bir atmosfere sahip olan Kurşunlu Şelalesi’ne doğru ilerliyoruz. Doğanın derin bir nefes aldığı bu eşsiz şelalenin yanına vardığımızda, serbest zamanımızı burada geçirme şansına sahip oluyoruz. Şelalenin ferahlatıcı sularıyla temas ederek ruhumuzu dinlendiriyoruz. Ardından otelimize doğru yol alıyoruz, gündüzün izleriyle dolu bu güzel günün sonunda rahat bir konaklama sağlayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 • Sabah Kahvaltısı: Yolda alınacaktır (Ekstra)
 • Öğle Yemeği: Antalya’da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dahildir
 • Konaklama Yeri: Antalya

3.GÜN 

Kemer – Finike – Demre – Üçağız – Kekova Tekne Turu – Kaş – Kalkan – Saklıkent Kanyonu – Fethiye 

Sabah otelimizde zengin bir açık büfe kahvaltıyla güne enerjik bir başlangıç yaparak, yeni bir macera için otelden ayrılıyoruz. Kemer ve Finike üzerinden ilerleyerek, bugünün ilk durağı olan Kekova’nın büyüleyici giriş kapısına doğru yol alıyoruz. Bizi karşılayacak olan Üçağız, kendine özgü kıyı köy dokusuyla adeta bir masal diyarına adım atmamızı sağlıyor. Burada mistik bir atmosfer içinde gezinirken tarihin ve doğanın büyüsüne kapılıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova Tekne Turuna (1.Tekne Turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane Koyu, Hamidiye Koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir’i görüyoruz. Üçağız’dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Sonraki durak olarak otobüsümüzle Türkiye’nin en gözde kanyonlarından biri olan Saklıkent’e doğru ilerliyoruz. Bu muhteşem kanyonda yapacağımız yürüyüşle doğanın derinliklerine adım atıyor ve etkileyici manzaralar eşliğinde serüvenimize devam ediyoruz. Verilen serbest zamanı değerlendirdikten sonra ise Fethiye’deki otelimize dönüş için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz boyunca geçtiğimiz güzelliklerin hatıralarıyla dolu, keyifli bir yolculuk bizi bekliyor.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz (Ekstra).

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Konaklama Yeri: Fethiye 

4.GÜN 

12 Adalar Tekne Turu – Kızılada – Tavşan Adası – Zeytin Ada – Göbün Koyu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Fethiye Liman’a gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turunu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz.Katrancı Adası, Tavşan Adası, Yassıca Adası, Tersane Adası, Kızıl Ada ve Şövalye Adası gibi güzelliklere sahip koylarda keyifli yüzme molaları veriyoruz. Bu adalarda serin suların tadını çıkarıp dinleniyoruz. Harika koylarda keyifli yüzme molalarıyla dolu bir günün ardından Fethiye’ye geri dönüş yapıyoruz. Fethiye’de serbest zamanımızın tadını çıkarırken şehrin cazibesine kapılıyoruz. Ardından yolculuğumuza devam ederek otelimize doğru ilerliyoruz. Yorgunluk hissi yerini huzura bırakırken, unutulmaz anılarımızı yanımıza alarak dinlenme ve rahatlama vakti için otelimize ulaşıyoruz. Otelimizde konaklayacak ve akşam yemeğini burada alacağız. Bu şekilde hem dinlenme fırsatı bulacak hem de leziz bir akşam yemeğiyle günü sonlandıracağız.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Konaklama Yeri: Fethiye 

5.GÜN 

Paraşüt – Ölüdeniz – Dalyan Tekne Turu – İztuzu Plajı

(Ekstra; arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü aktivitesine katılabilirler). Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekızın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Yüzme molasının ardından Ölüdeniz’den ayrılıp Dalyan’a ulaşıyoruz. Dalyan Tekne Turu (3. Tekne Turu) buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikayesini dinleyerek, Kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü CarettaCaretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a geri dönüyor ve otobüsümüzle Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Marmaris Barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz (Ekstra).

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Öğle Yemeği: Dalyan’da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Konaklama Yeri: Marmaris

6.GÜN 

Datça – Eski Datça – Kızkumu Plajı 

Sabah otelimizde sundukları açık büfe kahvaltının ardından, dağların arkasından kıvrılarak uzanan bir yolu takip ederek Datça’ya doğru ilerliyoruz. Bu yol boyunca çam, zeytin ve badem ağaçlarının mis gibi kokuları ve benzersiz güzellikleri arasından geçiyoruz. Ünlü fotoğrafçı ve şair Strabon’un “Tanrı, yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadası’na bırakır” dediği gibi, bu olağanüstü güzellikteki şirin beldeye varıyoruz. İlk olarak Eski Datça’nın dar sokaklarında dolaşarak tarihi dokusunu keşfediyoruz.Mekanım Datça olsun’ diyerek buraları merak ettiren büyük üstad Can Yücel’in evini ziyaret ediyoruz. Yeni Datça’da serbest zaman ve öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası eşsiz bir doğa oluşumu olan yeşilin her rengini görebileceğimiz, çam ağaçlarının o güzel kokusuyla her daim bizi bekleyen ve Marmaris’i meşhur yapan doğal güzelliği ise deniz üstünde yürüyor hissi veren 600 m. batık bir patika gibi uzanan Kızkumu plajına ulaşıyoruz. Yüzme molası ve serbest zaman. Serbest zaman sonrasında Marmaris’teki konaklama yapacağımız otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Öğle Yemeği: Datça’da alınacaktır (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Konaklama Yeri: Marmaris

7.GÜN 

Gökova Tekne Turu – Gelibolu Adası – Sedir Adası – Zeytinliköy – Lacivert Koy – Azmak Çayı – Azmak Tekne Turu – Kayseri

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akayaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova Tekne Turu (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova’nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, İncekum Lacivert Koy ve MarcusAntonius’unKleopatra için Mısır’dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Akşam üstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak Çayı Tekne Turu (5. Tekne Turu Ekstra) Akyaka’dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve unutulmaz anılarla dolu bu Mavi Yeşil Yolculuk deneyimimizin sonuna gelmiş oluyoruz. Başka organizasyonlada tekrar görüşmek ümidiyle, sizlere veda ediyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
 • Öğle Yemeği : Tekne’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)

Dahil Olanlar

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • 1 Gece Antalya Konaklama
 • 2 Gece Fethiye Konaklama
 • 2 Gece Marmaris Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 38 Travel Otobüs içi ikramları
 • Yardımcı Rehberlik
 • Gökova Tekne Turu
 • Dalyan Tekne Turu
 • Oniki Adalar Tekne Turu
 • Kekova Tekne Turu
 • Ölüdeniz Giriş Ücreti
 • Otopark Ücretleri

Hariç Olanlar

 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler    
 • Müze, Ören, Saklıkent, Kurşunlu Şelalesi Girişleri    
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar    
 • Sedir Adası Giriş Ücreti 
 • Özel Harcamalar    

(Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

*****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1