Günübirlik Eskişehir Turu

Günübirlik Eskişehir Turu

Kayseri Hareketli Eskişehir Turu (Günübirlik)                     

Kayseri Hareketli Eskişehir Turu için Siz değerli misafirlerimizi 38 Travel ofisimiz önünden alarak Eskişehir’e keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Eskişehir’e vardığımızda ilk durağımız Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı olacak. Rehberimizin anlatımlarıyla bölgeyi keşfedebileceğiniz serbest zaman veriyoruz. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh’un Gemisi ve Gölet çevresinde gezinme fırsatı bulabilirsiniz.

Sonrasında 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na geçiyoruz. Bu tarihi konaklar arasında dolaşırken Osmanlı dönemine ait bir atmosferin içinde hissedeceksiniz. Ardından Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada birbirinden güzel cam eserlerini görme ve fotoğraflama şansına sahip olacaksınız.

Daha sonra Atlıhan’da geleneksel el sanatları çarşısını gezecek ve Lületaşı yapım ve satım atölyelerini göreceğiz. Serbest zamanınızı burada değerlendirebilirsiniz. Öğle yemeği için size Eskişehir’in yöresel tatlarından Balaban köfte ve Çi Börek’i denemenizi öneriyoruz.

Yemek sonrasında Eskişehir’in gelişimi ve üniversite şehri olmasının ardındaki hikayeleri öğrenmek için Lületaşı Müzesi ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) ziyaret edeceğiz. Ayrıca 150 yıllık bir tarihe sahip olan Eskişehir Mevlevihanesi’ne de uğrayacağız.

Kayseri Hareketli Eskişehir Turu ile ardından Yılmaz Büyükerşen imzalı Balmumu Heykel Müzesi’nde zamanda yolculuk yaparcasına keyifli bir gezinti yapacağız. Son olarak Porsuk Çayı etrafında serbest zamanınız olacak. Porsuk çayında isteyen misafirlerimiz tekne turuna veya Gondol turuna çıkabilir (ekstra ücretli).

Gezilerimizin sonunda Eskişehir’den ayrılarak Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Bir sonraki 38 Travel organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

  • Ulaşım
  • Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
  • Profesyonel rehberlik
  • 38 Travel refakati

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Ekstra harcamalar
Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1