Konya Şeb-i Arus Turu


Kayseri Çıkışlı Günübirlik Tur – Konya Şeb-i Arus Turu

Kayseri çıkışlı günübirlik tur Konya Şeb-i Arus turu, mistik ve manevi bir deneyim sunuyor. Şeb-i Arus, Mevlana Celaleddin Rumi’nin vefat ettiği gece anlamına gelir ve her yıl Konya’da anılır. Turumuzda Mevlana Müzesi’ni ziyaret edecek, semazenlerin dönüş gösterisini izleyeceğiz. Ardından Alaeddin Tepesi’ne çıkarak şehrin muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Konya’nın tarihi ve kültürel dokusunu keşfederken, Şeb-i Arus’un anlamını yaşayacak ve Mevlana’nın öğretilerini hissedeceğiz. Bu tur, ziyaretçilere Mevlana’nın huzur dolu dünyasına adım atmalarını sağlayacak ve manevi bir yolculuk sunacak.

Saat 05:00’te Kayseri’den hareket ederek Otobüs içi ikramlarımız ile birlikte keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.

09:00 Konya’ya varış. Kahvaltımız ardından turumuza başlıyoruz.      

İlk olarak Meram Bağlarına gidiyoruz. Meram Bağlarında serbest zaman sonrası,Tarihi Sille Kent’ini ziyaret ediyoruz,daha sonrasında;

Şeb-i Arus Turu

Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise “Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişan kapısından girerek başlıyoruz. Müzenin içinde yer alan derviş hücreleri, matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hamusan ( Susmuslar ) kapısından sonra Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlana ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim’in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı Şadırvan ile “Seb-i Arus” havuzu ve selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimiz sonrası Saat 14.30’de Şeb-i Arus törenlerini izlemek için Tören Salon’una geçiyoruz.

 17.00’de Tören bitiminden sonra Hz. Mevlana’nın ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizden sonra Akşam yemeğimizde alacağımız meşhur Etli Ekmek için Restaurantımıza geçiyoruz. Ardından Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  • Ulaşım
  • Açık Büfe veya Serpme Kahvaltı
  • Şeb-i Arus Tören Bileti
  • Profesyonel Rehberlik
  • 38 Travel Refakati
  • Programda belirtilen çevre gezileri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Extra Harcamalar

Şeb-i Arus’un anlamını yaşayacak ve Mevlana’nın öğretilerini hissedeceğiz. Bu tur, ziyaretçilere Mevlana’nın huzur dolu dünyasına adım atmalarını sağlayacak ve manevi bir yolculuk sunacak.

Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1