Günübirlik Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Günübirlik Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Günübirlik Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Lavanta Hasadı ve Göller Turu Günübirlik, doğal güzellikleriyle büyüleyen gölleri keşfetmeye hazır mısınız?

1.Gün

Gece Yolculuğu Kayseri – Burdur
Belirtilen saatte 38 Travel önünden Gece yolculuğuna başlıyoruz.

2. Gün Tur Programı

Isparta – Eğirdir Gölü – Burdur – Sagalassos Antik Kenti – Salda Gölü – Kuyucak Köyü


Sabah saatlerinde Isparta’ya ulaşıyoruz ve turumuzun ilk durağı olan Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Eğirdir Gölü, Göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerinden biridir. Burada kahvaltımızı alıyoruz ve göl etrafında kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Ardından buradan ayrılıyoruz.

Batı Toroslar’ın eteklerinde, 1700 metre rakımlı bir noktada yer alan Sagalassos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Bu antik kent, Anadolu’nun en yüksekte kurulmuş antik kentlerinden biridir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde, 9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve diğer kalıntıları görerek büyüleniyoruz. Sagalassos’tan ayrıldıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz.

Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Salda Gölü, “Türkiye’nin Maldivleri” olarak da bilinir. Gölün içeriğindeki mineral yapısı, tabanının Mars görünümüne benzetilmesine sebep olmuştur. Burada öğle yemeğimizi yiyip serbest zamanımızı geçiriyoruz. Salda Gölü’nde yüzme imkanı da bulunmaktadır.

Serbest zamanımızın ardından Isparta’nın lavanta üretimi ile ünlü Keçiborlu ilçesinin Kuyucak (Lavanta) Köyü’ne gidiyoruz. Burada lavanta tarlalarını ziyaret ediyor ve doğanın içinde mis gibi lavanta kokusunu soluyoruz. Ayrıca, traktörle lavanta tarlalarına girerek lavanta toplama deneyimi yaşanabilir ve bol bol fotoğraf çekilebilir.

Kuyucak gezimizin ardından Kayseri’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bu turda doğal güzelliklerin tadını çıkarırken, tarihi ve kültürel zenginlikleri de keşfedeceğiz.

DAHİL OLANLAR

  • Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik
  • Açık Büfe veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
  • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • 38 Travel Araç İçi İkramları
  • Yardımcı Rehberlik

HARİÇ OLANLAR

  • Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Müze Ören Yeri Girişleri

Lavanta, güzel kokulu çiçekleriyle tanınan bir bitki türüdür. Ayrıca, lavanta tarlaları doğal güzellikleriyle de turistlerin ilgisini çeker fotoğrafçılık ve gezi için popüler mekanlar arasında yer alır.

Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1