Kayseri Çıkışlı İncesu-Erdemli-Soğanlı Turu

Kayseri Çıkışlı İncesu-Erdemli-Soğanlı Turu

Kayseri Çıkışlı İncesu Turu -Erdemli-Soğanlı

Kayseri Çıkışlı İncesu Turu 09:00’da 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizi alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde rahat bir seyahat deneyimi yaşayacaksınız.

(GÜNÜBİRLİK)

1.GÜN :

İNCESU- MERZİFONLU KARA MUSTAFA PAŞA KÜLLİYESİ (KERVANSARAY-CAMİİ- ARASTA-MEDRESE-SIBYAN MEKTEBİ- HAMAM) İNCESU BULGURCU MAHALLESİ- AYİOS DİMİTRİOS KİLİSESİ-İNCESU SEYİR TERASI- İNCESU MARİNA- ERDEMLİ VADİSİ- SOĞANLI VADİSİ

Kayseri Çıkışlı İncesu Turu 09:00’da 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizi alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde rahat bir seyahat deneyimi yaşayacaksınız. İlk durağımız, 1670 yılında Merzifonlu Kara Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Menzil Külliyesi olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde kervansarayı, camiyi, arastayı, medreseyi, sıbyan mektebini ve hamamı gezip tarihi atmosferi hissedeceğiz. Kervansarayın avlusunda çay ve közde patates eşliğinde kısa bir mola verip dinleniyoruz.

Külliye ziyaretimizi tamamladıktan sonra, tarihi Bulgurcu Mahallesi’ne geçiyoruz. Geleneksel taş evleriyle ünlü bu mahallede yapacağımız yürüyüş sırasında 1730 yıllarında inşa edildiği tahmin edilen Ayios Dimitrios Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından, Eski İncesu’dan muhteşem bir manzara sunan İncesu Seyir Terası’na çıkarak güzel fotoğraflar çekme fırsatı bulacağız. İncesu Marina’ya geçip öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek molamızın ardından aracımızla buluşup devam edeceğiz.

Kayseri Çıkışlı İncesu Turu Erciyes Dağı’nın volkanik patlamalar sonucu oluşan lavlar ve akarsuların aşındırmasıyla meydana gelen Erdemli Vadisi’ne ulaşıyoruz. Doğa harikası bu vadi, farklı kültür ve inançlara ev sahipliği yapmıştır. Vadide yapacağımız yürüyüşle Hristiyanlık tarihi için önemli olan kiliseleri görecek ve ziyaret edeceğiz. Sonrasında aracımızla buluşup Soğanlı köyüne geçeceğiz. MS 1200-1300 yılları arasında Bizanslardan alınarak Türk köyü haline gelen Soğanlı Vadisi’ne varacağız. Rehberimiz eşliğinde keyifli bir yürüyüşe başlayacak ve bu vadide de Kapadokya Bölgesi’nde sıkça rastlanan kilise örneklerini görecek ve fotoğraflayabileceğiz.

Harika doğa yürüyüşümüz ve unutulmaz anılarla dolu fotoğraflarımızı aldıktan sonra, Kayseri’ye dönüş yolculuğuna başlayacak ve bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşacağız. Bu dolu dolu geçen turda geçmişin izlerini takip edip, doğanın güzelliklerini keşfedeceğiz.

DAHİL OLANLAR

*ULAŞIM

*PROFESYONEL REHBERLİK

*ÇEVRE GEZİLERİ

*KÖZDE PATATES VE ÇAY

HARİÇ OLANLAR

*ÖĞLE YEMEĞİ ve ÖĞLE YEMEĞİNDE ALINAN İÇECEKLER

* TÜM ÖZEL HARCAMALAR

* MÜZE ,ÖREN GİRİŞ YERLERİ

Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1