1 Gece Konaklamalı Butik Mardin & Diyarbakır Turu

1 Gece Konaklamalı Butik Mardin & Diyarbakır Turu

Butik Mardin ve Diyarbakır Turu 1 Gece Konaklamalı 2 Gün

Mardin ve Diyarbakır Turu, Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü şehirleridir. Bu tur, konuklara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Konaklama için seçilen butik oteller, yerel mimariyle harmanlanmış modern olanaklarıyla öne çıkmaktadır. Turun ilk günü Mardin’e varışla başlamaktadır. Ziyaret edilecek önemli turistik yerler arasında Mardin Kalesi, Deyrulzafaran Manastırı ve Ulu Camii bulunmaktadır. Akşam saatlerinde ise Mardin’in eşsiz manzarasına şahit olabileceğiniz bir teras restoranda akşam yemeği sunulmaktadır. İkinci gün, Diyarbakır’a hareket edilmektedir. Diyarbakır Surları, Ulu Camii ve Hasan Paşa Hanı gibi önemli tarihi yapılar görülmektedir. Tur, unutulmaz anılarla dolu bir gece konaklamasıyla sona ermektedir.

1.Gün

Gece Yolculuğu

22:45’te 38 Travel önünde buluşarak, turumuza katılacak misafirlerimizi alıyoruz. İlk durağımız Diyarbakır olacak ve bu güzel şehre doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN

Diyarbakır – On Gözlü Köprü – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Diyarbakır Ulu Camii – Hasan Paşa Hanı – Batman-Hasankeyf – Mor Gabriel Manastırı/Deyrulzeferan – Midyat–Midyat Konuk Evi

Sabah saatlerinde, Diyarbakır’ın Medeniyetler şehrinde güzel bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından, Dicle Nehri üzerinde yer alan ve Diyarbakır’ın sembolü olan tarihi On Gözlü Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Köprü ziyaretimizi tamamladıktan sonra, ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın çocukluk ve gençlik yıllarının bir bölümünün geçtiği tarihi evi geziyoruz.

Sonrasında, Anadolu’nun en eski camisi olan muhteşem mimarisiyle ünlü Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından, Osmanlı dönemi valilerinden Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1573 yılında yaptırılan Hasan Paşa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra öğle yemeği için Batman’a geçiyoruz.

Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Ilısu Barajı’nın neden olduğu sular altında kalmış olan tarihi yapılarıyla ünlü Hasankeyf’i panoramik olarak görüyoruz. Ardından, Süryani Kadim Cemaati’nin büyük yapıtlarından biri olan ve yüksekçe bir tepede yer alan Mor Gabriel Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Manastır ziyaretimizi tamamladıktan sonra Mardin’in incisi olarak bilinen Midyat’a geliyoruz.

Midyat’ta, dizi çekimlerine de ev sahipliği yapmış olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Ardından, sivil mimarinin en güzel örneklerinden biri olan telkariciler çarşısında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel gezinin ardından, eski Mardin’de bulunan otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve konaklama yapıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır’da alınacak olup,tur ücretine dahildir.
 • Öğlen Yemeği:Batman’da menü olarak alınacaktır.
 • Akşam Yemeği:Otelde ücretsiz olarak alınacaktır

3.GÜN

Mardin – Eski Mardin – Sabancı Müzesi – Ulu Camii  – Tarihi Mardin Sokakları – Kırklar Kilisesi – Kasımiye Medresesi – Kayseri

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından, Ermeni asıllı Sarkis Elyas Lole’nin mimarisini yapmış olduğu, iki katlı Sabancı Müzesini geziyoruz. Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in sembolü olan Mardin Ulu Camii’yi rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Ulu Camii ziyaretimizin ardından sizlerle birlikte  Eski Mardin’in tarihi sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Tarihi sokaklar arasında gezerken göreceğimiz, 569 yılında Süryaniler tarafından Mor Behnam ve kız kardeşi Saro adına inşa edilen Kırklar kilisesini ziyaret ediyoruz.Kilise ziyareti ardından, Eski Mardin çarşısında vereceğimiz öğle yemeği molası  ve alışveriş için serbest zamanın ardından, Kasımiye Medresesini görmek üzere yola çıkıyoruz. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuz yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Medrese ziyaretimizin ardından, Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup,tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Mardin’de serbest zaman.

Günler: 2 | Gece: 1

DAHİL OLANLAR

 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyehat Sigortası
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Yardımcı Rehberlik
 • Açık Büfe Veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı,1 AKşam Yemeği


HARİÇ OLANLAR

 • Tüm Öğle Yemekleri,Akşam Yemekleri  ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1