1 Gece Konaklamalı Romantik Batı Karadeniz Turu

1 Gece Konaklamalı Romantik Batı Karadeniz Turu

Kayseri Çıkışlı Karadeniz Turu (Batı) 1 Gece Konaklamalı 2 Gün

1.GÜN

Kayseri çıkışlı Karadeniz Turu (Batı), 38 Travel önünden hareket ile otobüs içi ikramlarımız eşliğinde yolcuğumuza başlıyoruz.

 2.GÜN AMASRA -SAFRANBOLU


İlk kahvaltımızı eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’nde alıyoruz. Sipahioğlu Konağını gezme fırsatı buluyoruz. Rehber anlatımı ile tarihi Yörük Köyü’nü geziyoruz. Daha sonra ise Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından ihtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. 2 saatlik serbest zaman sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya varış. Hıdırlık Tepesi, Manifaturacılar ve Semerciler Çarşısı, İzzet Mehmet Paşa, Yemeniceler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı ,Cinci Hamamı, Yemeniciler Çarşısı, Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi, Ayastefanos Kilisesi’ni (Ulu Camii) panoramik olarak görüyor ve fotoğraflıyoruz. Gezimizin sonunda İmren lokumcusuna gidiyor ve Safranbolu‘nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyoruz. Safranbolu gezimizin ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


 3.GÜN SAFRANBOLU- KASTAMONU


   Otelde aldığımız kahvaltının ardından, Safranbolu’da bulunan en önemli kanyonlardan bir tanesi olan Tokatlı Kanyonu’na gidiyoruz. Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşan terastan eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını izliyoruz. Daha sonra Tokatlı Kanyonunda vadi içerisinde yürüyüş yapıyoruz. Tokatlı Kanyonundan ayrılıp, Safranbolu gezimiz için hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kastamonu ilimize hareket ediyor ve burada bulunan tarih gezimiz başlıyor. Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii ve Şadırvanı ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Kayseri’ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Kayseri’ ye varış ve bir sonraki 38 Travel organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 38 Travel Otobüs içi İkramları
 • Yardımcı Rehberlik
 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği

Hariç Tutulanlar

 • Yemeklerde Alınan İçecekler    
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri    
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar    
 • Özel Harcamalar 
Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1