Eskişehir Bilecik Söğüt Turu

Eskişehir Bilecik Söğüt Turu

Eskişehir Bilecik Söğüt Turu

Eskişehir Bilecik Söğüt Turu ile keşfetmek için unutulmaz bir tur deneyimine hazır olun! Bu turda Osmanlı Devleti’nin köklerini ve tarihi mirasını keşfedecek, manevi öneme sahip mekanları ziyaret edecek ve bölgenin kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.
     
1.Gün Gece Yolculuğu

Belirtilen saatte 38 Travel önünden kalkacak otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Bilecik – Şeyh Edebali Hazretleri Türbesi – Orhangazi Camii – Saat Kulesi – Söğüt – Ertuğrulgazi Türbesi – Eskişehir

      Sabah saatlerinde Bileciğe ulaşıyor ve güne güzel bir kahvaltı ile başlamak için kahvaltımızı alacağımız mekana geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından turumuza başlıyoruz. İlk noktamız Osmanlı Devleti’nin kuruluş zamanlarını yaşamış olan ve Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu ve fikir babası olarak bilinen Şeyh Edebali Hazretleri Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Orhangazi Camii, Saat Kulesi  gezimizi yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında aracımıza binerek Söğüt’e  Yiğit bir Türkmen Beyi olan Ertuğrulgazi Türbesi‘ne gidiyoruz. Ölümünün ardından Osman Bey, öncelikle babasının türbesini Bilecik’in Söğüt ilçesinde açık bir mezar olarak yaptırmıştır, sonraları I. Mehmet Çelebi tarafından türbe haline getirilmiştir. Burada müze ve türbe ziyaretlerimizi yapıyoruz. Ertuğrulgazi Türbesi ziyaretimizin ardından Eskişehir’de bulanan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak alınacak olup ve konaklama otelimizdedir.

3.Gün Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına – Odunpazarı – Modern Cam Müzesi – Geleneksel El Sanatları Çarşısı – Kurşunlu Külliyesi – Balmumu Heykel Müzesi – Porsuk Çayı

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Eskişehir turuna başlıyoruz. İlk olarak Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda isteyen misafirler, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh’un Gemisi ve gölet çevresinde gezi yapabilirler.

Sonrasında 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na ulaşıyoruz. Tarihi konaklar arasında dolaşırken Osmanlı döneminin atmosferini hissedeceğiz. Türkiye’deki ilk Modern Cam Müzesi’ni gezerek birbirinden güzel cam eserleri görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini ziyaret ediyoruz ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve size Eskişehir’in yöresel lezzetleri olan Balaban köfte ve Çi Börek’i öneriyoruz. Yemek sonrasında Eskişehir’in gelişimi ve üniversite şehri olma özelliğiyle adından sıkça bahsettiren diğer yerlerini keşfetmeye devam ediyoruz. Lületaşı Müzesi’ni, Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) ve 150 yıllık tarihiyle Eskişehir Mevlevihanesi’ni ziyaret ediyoruz.

Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz Büyükerşen imzalı Balmumu Heykel Müzesi’ni keyifle geziyoruz. Sonrasında Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk Çayı’nda isteyen misafirlerimiz tekne turuna veya Gondol turuna çıkabilir (ekstra ücretlidir). Serbest zamanın ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz ve ilerleyen saatlerde sizi başlangıç noktasına bırakarak bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR

  • Ulaşım
  • 1Gece Konaklama
  • Profesyonel Rehberlik
  • Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı
  • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • 38 Travel Araç İçi İkramları
  • Yardımcı Rehberlik

HARİÇ OLANLAR

  • Tüm Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Müze Ören Yeri Girişleri 
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Tüm Özel Harcamalar
Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1