Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Lavanta Hasadı ve Göller Turu, doğa severler ve lavanta tutkunları için harika bir deneyim sunan bir seyahat programıdır. Bu turda, lavanta tarlalarının büyüleyici güzelliğini keşfedecek ve doğanın huzur veren atmosferine kapılacaksınız. İlk olarak Keçiborlu ilçesinde yer alan Kuyucak (Lavanta) Köyü’ne giderek lavanta tarlalarını gezecek, lavanta toplayacak ve fotoğraf çekeceksiniz. Köylülerin el emeğiyle ürettikleri lavanta ürünlerini alışveriş yapma fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Ardından Burdur Gölü’nün eşsiz manzarasını keşfedip serbest zamanınızda gölün keyfini çıkarabilirsiniz. Bu tur, lavanta aromasıyla dolu bir gün geçirirken doğanın güzelliklerini keşfetmek isteyenlere unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunuyor.

1.Gün

Gece Yolculuğu Kayseri – Burdur

      Belirtilen saatte  Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün

 Isparta – Eğirdir Gölü – Burdur – Sagalassos Antik Kenti – Hacılar Köyü – Yarışlı Gölü – Salda Gölü

      Sabah saatlerinde Isparta‘ya ulaşmamızın ardından turumuzun ilk durağı olan ve kahvaltımızı alacağımız  Göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü‘ne gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından göl etrafında yapacağımız kısa doğa yürüyüşü sonrasında buradan ayrılıyoruz. Batı torosların eteklerinde 1700 m rakımlı Anadolu’daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kenti‘ne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları ile  9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşşiz kalıntıları görerek büyüleniyoruz ve buradan ayrılıyoruz. Hacılar Köyü‘nden ilerleyerek turumuza devam ediyoruz. Panoromik olarak Yarışlı Gölü‘nü gördükten sonra Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden birisi olan ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda’da öğle yemeği ve serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelimize gitmek üzere devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Burdur Gölü – Isparta Kuyucak Köyü – Gül Heykeli – Süleyman Demirel Heykeli  – Kayseri

Sabah otelde kahvaltı aldıktan sonra panoramik Burdur şehir turumuzu tamamlayarak Burdur Gölü’ne geçiyoruz. Serbest zaman verildikten sonra Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak (Lavanta) Köyü’ne gidiyoruz. Lavanta tarlalarını gezecek, traktörle tarlalara girerek lavanta toplayacak ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. Köylülerin ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerini alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ardından Isparta’ya geçiyoruz ve Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve Gül Heykeli’ni panoramik olarak görüyoruz. Isparta merkezde öğle yemeği ve gül suyu, gül lokumu, gül sabunu alışverişi için serbest zaman veriliyor. Serbest zamanın ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz ve sizleri başlangıç noktamıza bırakarak vedalaşıyoruz. Bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere.

DAHİL OLANLAR

 • Ulaşım
 • 1 Gece Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik
 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 38 Travel Araç İçi İkramları
 • Yardımcı Rehberli

HARİÇ OLANLAR

 • Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
Whatsapp
38 Travel
38 Travel
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1